Badania kierowców na prawo jazdy – Co warto wiedzieć?

Badanie lekarskie to obowiązek każdego przyszłego kierowcy. Stanowi ono potwierdzenie, że w przypadku danego kandydata nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu.

 Jak wyglądają badania lekarskie, do wykonania których zobowiązane są wszystkie osoby chcące zapisać się na kurs na prawo jazdy i zdać egzamin państwowy? Wykonywane są one przez lekarza orzecznika, który posiada stosowne uprawnienia do wydawania niezbędnych zaświadczeń. Badania trwają kilkanaście minut i nie wymagają specjalnego przygotowania. W ich trakcie sprawdzany jest wzrok, słuch, narząd ruchu, układ oddechowy, nerwowy oraz sercowo — naczyniowy oraz zmysł równowagi.

Jednym z elementów badania jest również wywiad przeprowadzany pod kątem wszelkiego rodzaju długofalowych dolegliwości chorobowych, takich jak chociażby cukrzyca, czy padaczka. Podczas badań na prawo jazdy sprawdzany jest również stan psychiczny kandydata. Dodatkowo, lekarz sprawdza, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do kierowania pojazdami przez kandydata. Osoby noszące okulary powinny powiadomić o tym fakcie lekarza i zabrać je ze sobą. Uzyskają one zaświadczenie wraz ze stosowną adnotacją. Koszt takiego badania wynosi 200 złotych.

Jak zapisać się na badanie kierowców w Warszawie? W tym celu, należy wejść na stronę: www.badania-kierowcow.warszawa.pl Na wizytę umówić można się zarówno telefonicznie, jak i za pośrednictwem znajdującego się tam formularza kontaktowego.

About admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *