O czosnku niedźwiedzim słów kilka

Polacy lubią klasyczny czosnek i często stosują go w diecie. Posiada on jednak pewien mankament w postaci nieprzyjemnego zapachu z ust, jaki pojawia się po jego spożyciu. Redakcja sos zdrowie znalazła jednak bardzo interesujące rozwiązanie w postaci czosnku niedźwiedziego.

W przeciwieństwie do zwyczajnego, jest on pozbawiony nieprzyjemnej woni, dlatego możemy zajadać się nim nawet wyjściem z domu. Jednak to nie jedyna zaleta czosnku niedźwiedziego, znanego już od czasów średniowiecznych. Co jeszcze o nim wiemy?

czosnek2
Znakomicie oczyszcza nasz organizm, chroniąc przed wieloma chorobami i wzmacniając odporność. Działa niczym naturalny antybiotyk, dlatego zalecany jest w stanach przeziębienia i grypy. Dziki czosnek (znany jest także pod tą nazwą) z powodzeniem usuwa bakterie, drożdżaki czy grzyby candida. Słynie również z działania antyoksydacyjnego, dlatego ma niebagatelne znaczenie w profilaktyce przeciwnowotworowej. Świetnie wspomaga pracę jelit, likwidując wzdęcia i wspomagając procesy trawienne. Znakomity w przypadku reumatyzmu, wzmacnia także serce i układ krwionośny. Prócz tego skutecznie obniża zbyt wysokie ciśnienie krwi oraz zwiększa wydzielanie żółci.

Z powodzeniem dodawać możemy dziki czosnek do mięs, kanapek, sosów czy sałatek – w formie przyprawy lub w całości (pod koniec gotowania). Zrobimy z niego także wspaniałe pesto, idealne do dań z dodatkiem makaronu. Szereg właściwości prozdrowotnych, wspaniały smak i aromat – warto włączyć czosnek niedźwiedzi do swojej codziennej diety!

About admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *