Pieczątka lekarska — wszystko co na jej temat wiedzieć powinniście

Pieczątka lekarska zaliczana jest do kategorii pieczątek imiennych. W przeciwieństwie do nich, poza imieniem i nazwiskiem czy nazwą zajmowanego stanowiska, zawiera ona również dane regulowane przez Uchwałę Naczelnej Rady Lekarskiej.

Jakiego rodzaju informacje powinny znaleźć się na każdej pieczątce lekarskiej? Zalicza się do nich: imię i nazwisko, tytuł zawodowy, numer prawa wykonywania zawodu oraz posiadane specjalizacje (muszą być one zgodne z brzmieniem określonym w dyplomie czy zaświadczeniu, który stanowi potwierdzenie ich uzyskania). Taka pieczątka zawierać może również dodatkowe informacje.

Są to między innymi: tytuł oraz stopień naukowy, informacje na temat udzielania określonych świadczeń zawodowych czy umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny, numer umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, adres oraz numer telefonu. Jeżeli chodzi o pieczątkę firmową lekarza, zawierać powinna ona orzeczenie przedsiębiorcy, numery NIP i REGON, adres siedziby firmy oraz numer telefonu.

W przypadku utraty pieczątki na skutek zgubienia lub kradzieży, lekarz zobowiązany jest poinformować o tym fakcie ZUS, NFZ, OIL oraz policję.

Pieczątka przez Internet lekarska to jeden z wyrobów oferowanych na stronie E-Pieczątki24.pl. Mnogość dostępnych produktów sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Oferowane pieczątki produkowane są z najwyższej jakości materiałów, z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Sprawia to, że sprostają one oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających lekarzy.

About admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *